Все, що потрібно знати про гідрокостюмах
У воді гідрокостюм виступає захистом для шкіри дайвера, тому до його вибору слід поставитися з максимальною відповідальністю. У статті розповімо всі подробиці за вибором гідрокостюма, але спочатку розглянемо його основні завдання.
До них відносять:
1. Зберігає тепло. Гідрокостюм розрахований для використання у відкритій воді, тобто в річках, морях і океанах. Саме там вода найчастіше холодна, і перебування в ній без костюма загрожує переохолодженням. У басейні їм не прийнято користуватися, але в морі, річці або океані без нього не обійтися.
2. Підвищення плавкости. Найчастіше виробники гідрокостюмів для їх пошиття застосовують пористий матеріал неопрен. Цей матеріал допомагає плавцям краще триматися на воді. Він полегшує руху і дає можливість плисти на далекі відстані. З цієї причини тренера в нехолодных водах не дозволяють плавцям використовувати костюми з даного матеріалу.
3. Ковзання у воді стає краще, також поліпшується техніка плавання. Він додає до темпу плавця від 5% до 10%. Техніка рухів вдосконалюється, тому що в цьому костюмі легше триматися, відповідно, плавцеві додається впевненість у своїх рухах.
4. Захист від будь-яких пошкоджень. Не всі моря безпечні. Наприклад, в деяких водах живуть медузи великих розмірів, які дуже неприємно жалять людини, який доторкнувся до них. Також не варто забувати про гострі рифи та інших перешкодах, які можуть зустрітися в морях і океанах. Костюм для плавання – це свого роду ваші обладунки, які відмінно захищають свого власника.
Як вибрати гідрокостюм?
Щоб вибрати гідрокостюм, необхідно визначитися, в який саме середовищі він буде використовуватися. Ми розглядаємо тільки мокрий гідрокостюм, температура якого варіюється від 10С до 30С. Воду костюм пропускає, але вона нагрівається до температури тіла. Товщина матеріалу становить від 1 мм, саме завдяки цьому його легко одягати.
Що стосується костюмів для змагань, то в цьому випадку костюми для підводного полювання і серфінгу точно не годяться.
Інші види гідрокостюмів:
· сухі. Відмінно захищають тіло від вологи, надягають на термобілизну, забезпечені спеціальними пристроями для подачі кисню;
· напівсухі. Є одним з видів мокрих костюмів з надійним захистом. У них герметична блискавка, надійно прилягають манжети. Хороші тим, що лише трохи пропускають воду, але більшість дайверів залишаються незадоволені їх конструкцією. Такі гідрокостюми вважаються найбільш затребуваними, але рухатися в них некомфортно.
Також гідрокостюм важливо вибирати відповідно до особливостей вашого статури.
Основні моделі:
· короткі. Кінцівки частково відкриті, в деяких варіантах руки залишаються відкритими. Розраховані для експлуатацію у холодної воді.
· закриті;
· комбінезони. Закривають тіло, відкриті кисті, ступні;
· трійки. Являють собою костюм з штанів, напівкомбінезона, куртки;
· бікіні – барвисті, яскраві, призначені для жіночої половини.
Матеріали гідрокостюмів:
· спінений газ. Такі костюми довговічні, але по вартості дуже дорогі.
· гладкий неопрен. Сидить на тілі набагато надійніше інших, але надягати дуже важко. Щоб полегшити виконання цього завдання, треба купити костюм з покриттям з силікону. Він допомагає забезпечити ковзання костюма і його легке одягання;
· неопрен. По вартості дуже дорогий, але довго утримує тепло. Придбання гідрокостюма з даного матеріалу більш ніж виправдане, якщо плавець вирішить плавати в прохолодній воді на далекі відстані.
Основні поради по примірки костюмів:
1. Не повинно утворюватися бульбашки на спині, інакше при плаванні в костюм потрапить багато зайвої води, таким чином, рухатися в ньому буде дуже важко;
2. Щоб зрозуміти, чи комфортно вам у костюмі чи ні, легте на живіт, підігнувши ноги до спини, і паралельно з цим рухайтеся, ніби ви пливете. Рухи не повинні приносити вам дискомфорт і біль. Гідрокостюм не повинен врізатися в шкіру;
3. Черевики обов'язково міряйте разом з термошкарпетки.
Як правильно надіти гідрокостюм?
Головне, що потрібно запам'ятати – все частині гідрокостюма повинні щільно прилягати до тіла. Якщо блискавка застегнулась вільно, то гідрокостюм вибирайте на розмір менше. Якщо блискавка навпаки дуже щільно застібається, та ще й доводиться докласти зусилля – вибирайте костюм більше.
Також звертайте увагу на те, що у кожного бренду свої розміри. Щоб грамотно підібрати костюм, потрібно точно зняти мірки.
Це важливо! Деякі моделі гідрокостюмів, приміром, у яких немає внутрішнього дублювання, надягаються за допомогою гелю. Для цієї ж мети можна скористатися милом.
Как правильно ухаживать за гидрокостюмом?
1. После использования костюма для плавания в морской воде промывайте его пресной водой. Однако, если вы пловец, и у вас тренировки регулярные, то можно не делать это каждый раз. Очень важно! Нельзя допускать полного высыхания костюма, если вы предварительно его не ополоснули в пресной воде. Соль, сохраняющаяся на материале костюма, может ему навредить.
2. Не сушите гидрокостюм под прямыми солнечными лучами или специальными обогревателями.
3. Храните его в расплавленном виде. Не допускайте образования перегибов.
4. Не можна використовувати їх у басейнах. Хлорована вода дуже псує матеріал.
Спеціальні буї
Також для плавання беріть з собою надувний буй. Він послужить чудовою опорою на воді, а крім того зробить помітним у відкритих водоймах вас. Крім іншого буй можна взяти з собою на заплив, в нього можна покласти всі потрібні документи та інше. Ці предмети не намокнуть, а також завжди будуть під рукою.
- Ласти для плавання – це аксесуари для дайвінгу, тренувань та полювання під водою. Вони допомагають поліпшити швидкість пересування у воді і стабілізувати положення тіла.
- Скакалка для гімнастики – це один з видів гімнастичного спорядження, що використовується під час тренувань і демонстраційних виступів. Кожна дівчинка, яка вперше прийшла на заняття, перед початком тренування повинна взяти скакалку.